Бачили таке диво, каланхое пір’ясте: догляд за квіткою
Сьогодні я розповім вам про прекрасному квітці, який відрізняється своїми цілющими властивостями. Це – каланхое. Воно рятує всю мою сім’ю в сезон простудних захворювань. До всього іншого, каланхое дає можливість насолоджуватися видом прекрасних квітів. Потрібно знати правила догляду за рослиною, і тоді вас виручить при лікуванні недуг і прикрасить ваш будинок квітами.
Вибір рослини
Уважно огляньте квітка на наявність шкідників і пошкоджень. Я йду в магазин взимку, тому що саме в цей час починається у каланхое цвітіння. Квітки є певними маркерами умов утримання рослини. Вибирайте квітки з пружними м’ясистими листям. Вони повинні мати темно-зелений колір без плям і пошкоджень. Якщо у рослини витягнуть стебло, то це означає, що йому не вистачало світла. Здорове рослина має пишну і яскраву зелень. Сам кущик буде невисокий і компактний.
Напіввідкрита зав’язь покаже забарвлення квітки каланхое.
Догляд
Доглядати за рослиною не складно. Впорається і початківець квітникар. Його потрібно поливати, підгодовувати і оглядати на предмет захворюваності. Якщо з’явилися шкідники, то вони здатні заразити інші квіти в горщиках, що знаходяться поруч. Після покупки я залишаю горщик з квіткою в окремому місці подалі від свого квітника. Веду за ним спостереження. Якщо немає симптомів зараження, то ставлю на підвіконня і намагаюся забезпечити йому необхідний догляд.
Температура і освітлення
Не забувайте про те, що каланхое воліє сонячне місце. Коли квітка готується до цвітіння, я переношу його на південну сторону кімнати. Рослина теплолюбна і прекрасно переносить спеку в 30 градусів. Взимку підтримую температуру в кімнаті до 16 градусів. Рослина не витримує зниження температури до 10 градусів зі знаком мінус і гине.
Обрізка і прищипування
Після цвітіння я роблю обрізку. Квітка в цей час виглядає негарно. Щоб він придбав колишню декоративність, обрізаю надземну частину до низького втечі. Трохи пізніше з’являються нові пагони.
Якщо ви хочете бачити пишну крону, то варто подумати про прищіпки. Цвітіння відбирає сили у рослини, воно перестає рости. Для прищіпки користуюся ножицями. Обрізаю верхівкові пагони. З’явився зріз обробляю активованим вугіллям. Через пару днів нижче зрізу з’являться два нові втечі. Для відновлення каланхое на місяць ставлю горщик в темне місце.
Підгодівля і добриво
Підживлюю квітка щомісяця. Добрива купую спеціальні для квітів. Тут головне – не переборщити. Зайва підживлення погано діє на рослини. Воно стане нарощувати зелень і перестане цвісти. Перед підгодівлею обов’язково треба полити квітку, в іншому випадку це призведе до опіку кореневої системи.
Полив
Поливати рослину часто не потрібно. В листочках накопичується волога, яку квітку потім витрачає. Зайвий полив призводить до загнивання коренів. Взимку поливають один раз у 7 днів, влітку – в 2 рази збільшує кількість поливів. Не варто при поливі потрапляти водою на листя. Поливаю під самий корінь.
Пересадка
Каланхое характеризується швидким зростанням. Пересаджую квітка досить часто. Молоді рослини пересаджую щорічно. Старі кущі в мене стоять в одному горщику по 4 роки і прекрасно себе почувають. Горщики перед пересадкою потрібно добре помити гарячою водою. Я купую тільки керамічні горщики і кладу на їх дно дренаж. Слідкуйте за тим, щоб горщики були місткими. Не можна пересаджувати квітуча рослина.